Corona Virüs Sırasında Nasıl Güvenli Taşınılır ?

Ülkemizde işletmeler ve insanlar küresel koronavirüs kriziyle çeşitli yollarla uğraşıyorlar. Bazı kurumlar şimdilik kapanmıştır ve hükümet evinizi sadece önemli faaliyetler için terk etmenizi şiddetle tavsiye etmektedir.

Peki, bu taşınmak gibi faaliyetleri nerede bırakıyor? Gerekli bir seyahat olarak mı görülüyor yoksa önlenebilir mi? Pandemi sırasında hareket ederseniz, almanız gereken gerekli önlemleri nelerdir?

Buraya kadar biliyoruz Türk Taşıma ve Depolama Derneği (TCK) nedeniyle coronavirüsle operasyonlarını kapatılıyor herhangi bir büyük hareket şirketi bildirdi olmadığını, ne de Hastalık Kontrol Merkezi (HKM) Herhangi yayınlanan sahiptir kurallarına yerel veya yer bırakmamak konusunda eyaletler arası hamle.

Hareketinizi önceden ayarladıysanız, protokolleri ve güvenlik önlemleri hakkında yerel hareket eden şirketinize başvurun. Endişelenme. Haftalar veya aylar önce taşınmayı planladıysanız, bazı temel güvenlik önlemleri alırsanız yine de hareket edebilirsiniz.

Bu salgın sırasında güvenli bir hamle yapmak için bazı ipuçları hakkında bilgi edinin.


Coronavirus Pandemisi Sırasında Güvenli Hareket Etmek İçin İpuçları


Taşınmak her durumda zor olabilir, ancak bir pandemi sırasında daha da kafa karıştırıcıdır. Türkiye ve bir bütün olarak dünya normalden daha yavaş çalışıyor, insanlar hala hareket ediyor. Ayrıca, CDC gibi saygın kaynaklar tarafından belirlenen yönergeleri uygulayarak da yapabilirsiniz.

Mevcut sağlık krizi sırasında güvenli bir hareket sağlamak için birkaç yararlı ipucu:


1. GÜVENLİK EN YÜKSEK ÖNCELİĞİNİZDİR

Eğer evinizde şüpheli bir durum var ise taşınmadan önce bunu mutlaka sağlık kuruluşarına bildirin. Gelen nakliye ekiplerini bu konuda mutlaka haberdar edin. . Aynı şekilde, arkadaşlarınızın ve ailenizin yardımını kullanmayı planladıysanız, tıbbi olarak tehlikeye atılmadıklarından emin olun. Bu konuda proaktif olun ve herkesi olabildiğince erken bilgilendirin. 2. TAŞIMA VE DEPOLAMA İÇİN YEDEKLEME PLANINIZ VARMI

Koronavirüs kartonda 24 saatten fazla hayatta kalabilir . Bu nedenle, geri dönüşümlü kutular kullanıyorsanız , yeni kutular satın almak muhtemelen daha iyi olsa da, bunları kullanmadan önce en az 24 saat beklediğinizden emin olun. Kendinize ait hareketli sarf malzemeleriniz varsa, bunları kullanmak için beklemeniz gerekmez. Mağazalarda hareketli sarf malzemeleri satın alıyorsanız, teması en aza indirmek için otomatik ödeme istasyonunu kullanın. Herhangi bir nedenle erteleme durumunda, taşıma ve depolama için diğer seçenekleri göz önünde bulundurun. Taşımacılarınızın depolama sağlayıp sağlamadıklarını öğrenin veya eşyalarınızı evinizin bulunduğu yerden uzak tutun veya bir depolama merkezinde sabitleyin. 3. GÜVENLİ MESAFEYİ KORUYUN

Sağlık uzmanlarına göre, sosyal mesafe virüsün yayılma riskini azaltabilir. Bu nedenle, hareket ettiğinizde güvenli mesafeyi uygulayın. Birine çok yakın durmayın. Virüsün sizle aralarında yayılmasını önlemek için diğerlerinden 6 feet daha uzak durun. El sıkışmak da dahil olmak üzere çoğu fiziksel etkileşimden kaçının. Fiziksel teması en aza indirgemek için telefonla hareketli düzenlemeler yapmayı düşünebilirsiniz. Sizin için her şeyi halledecek ve sizinle aranızdaki fiziksel temas miktarını en aza indirecek saygın bir hareket eden şirket kullandığınızdan emin olun. 4. Taşıma Şirketi İle Konuşun Adana Nakliyat şirketlerinizle net iletişim kurun. Bir hareket sırasında birçok şey olabilir ve birkaç değişiklik yapmanız gerekebilir. Önceden hareket eden şirket hakkında bilgi edinmek daha iyidir. Onlara sor: İptal etmeyi veya yeniden zamanlamayı planlıyorsanız bir ceza olacak mı? Erteleme durumunda onları ne kadar erken bilgilendirmeniz gerekir? Hangi depozitoya ihtiyaçları var? Bu genel sorular dışında, çalışanlarından herhangi birinin hastalık belirtisi gösterip göstermediğini onlara sormalısınız. Dezenfeksiyon önlemlerini ve sağlamanız gereken dezenfektanlara ihtiyaçları olup olmadığını öğrenin . Kaplarınızı doğru kullandıklarından ve maske ve eldiven kullandıklarından emin olun.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Dolandırıcı Nakliye Firmalarına Dikkat Edin

Taşınmanın stresli görevi söz konusu olduğunda mümkün olan en iyi müşteri deneyimini sağlamaya kararlı bir markayız. Taşınma, hayatın en stresli olaylarından biri olarak biliniyor - haklı olarak - ve

Bize Ulaşın

0322 2481383

0536  6671901

Çalışma Saatleri
7/24   Açık

 

Adres

Adana nakliyeciler sitesi

Sarıhamzalı/Adana

Adana Evden Eve Nakliyat

Adana Pikap Nakliyat

Adana Pikap Nakliye

 

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Google Clean
  • YouTube Clean

© 2000 Mini Nakliyat.

Tarafından oluşturuldu

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now